Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Ulice załatają w kwietniu

Jak informują pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji do 20 kwietnia planowane jest przeprowadzenie robót odtworzeniowych – czyli naprawa nawierzchni ulic objętych przebudową, modernizacją i rozdziałem kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

 

Mowa o pracach prowadzonych w ramach kontraktu XVIII, będącego częścią projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież” realizowanego przez chodzieskie MWiK sp z o.o. Kontrakt obejmuje obszar ulic: Wojska Polskiego i Wł. Reymonta (zadanie pierwsze) oraz Mostowa, Rolna, Polna, Ludowa, Kwiatowa, Ofiar Gór Modrzewskich (zadanie drugie).

 

 

Za wszelkie utrudnienia wynikające z realizacji projektu zarząd MWiK serdecznie przeprasza i prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

 

Projekt MWiK uzyskał 23.587.700,09 zł dofinansowania z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji to 50.298.011,00 zł.

Projekt obejmuje budowę ponad 19 km sieci wodociągowej magistralnej łączącej miejski i gminny system wodociągowy wybudowanie łącznie 26,7 km sieci kanalizacji sanitarnej, grawitacyjnej i tłocznej. W ramach projektu, wśród wielu zadań, znajduje się modernizacja 22 przepompowni ścieków i budowa ponad 2,4 km sieci kanalizacji deszczowej. Jednym z najważniejszych zadań jest bez wątpienia modernizacja Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Studzieniec-Łęg oraz modernizacja dwóch stacji uzdatniania wody (w Podaninie i w Chodzieży przy ul. Podgórnej) i odwiert 3 nowych głębinowych studni.