Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Ponad 400 osób na dniach otwartych

Ponad czterystu mieszkańców Chodzieży i okolic wzięło udział w sobotnich Dniach Otwartych Funduszy Unijnych – imprezie promującej projekt inwestycyjny Miejskich Wodociągów Chodzieży.
Impreza pod hasłem „zajrzyj za kulisy projektu unijnego” odbyła się 9 maja na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu i poświęcona była tematyce największego projektu inwestycyjnego w historii miasta. Mowa oczywiście o realizowanym przez MWiK „Uporządkowaniu Gospodarki Wodno-Ściekowej na terenie Miasta i Gminy Chodzież”, który uzyskał ponad 23 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko Unii Europejskiej.

 

 

Z uwagi na to, iż teren oczyszczalni znajduje się poza miastem, organizatorzy zapewnili dla zainteresowanych bezpłatny transport autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji. W imprezie wzięło udział kilkaset osób reprezentujących różne środowiska i grupy wiekowe. Były również grupy zorganizowane, przedstawiciele stowarzyszeń oraz całe rodziny z dziećmi.

 

Na miejscu na zwiedzających czekało kilka ekspozycji wodociągowego sprzętu. Przy każdej czekał pracownik spółki gotowy do objaśnienia, co do czego służy. Pracownicy pełnili również rolę przewodników po obiekcie, prowadząc grupy przez teren oczyszczalni, objaśniając proces technologiczny, jaki się tam odbywa oraz informując o nowych inwestycjach i modernizacjach, jakie w ostatnim czasie zostały na oczyszczalni poczynione dzięki unijnemu dofinansowaniu.

 

Podczas, gdy jedna grupa zwiedzających oglądała to, co znajduje się na zewnątrz, inna mogła zapoznać się z prezentacją o zakładzie, wyświetlaną w sali konferencyjnej.

 

Przy samym wejściu do budynku biurowego stanął namiot promujący ideę cyfrowych latarni, działających przeciw wykluczeniu cyfrowemu wśród osób wieku 50+.

 

Organizatorzy zaplanowali Dni Otwarte, jako rodzinny piknik, stąd też wzięły się atrakcje dla najmłodszych – gry, zabawy i animacje przygotowane przez wolontariuszy Fundacji Centrala Młodych z Chodzieży.

 

Obrazu całości dopełnił swojski poczęstunek, na którzy organizatorzy zaprosili swoich gości. Przez cały czas trwania imprezy można było skosztować grochówki z kuchni polowej, chleba ze smalcem i małosolnymi ogórkami, a dla dzieci przewidziane były lody.

 

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej atrakcji, którą był oryginalny saturator, pamiętny z czasów PRL. Saturator oczywiście działał. Można było napić się płynącej z niego wody z sokiem. Urządzenie wzbudziło zainteresowanie zwłaszcza wśród najmłodszych.