Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone.

W związku z dniami otwartymi funduszy unijnych chodzieska spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała konkurs plastyczny zatytułowany „Ścieki oczyszczamy - czyste środowisko mamy”. Wzięło w nim udział około 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Chodzież. Prac można było wykonać w technice dowolnej, a ufundowane przez MWiK nagrody stanowiły książki, sprzęt sportowy i elektroniczny. Prace uczniów były oceniane pod kątem zgodności z treścią konkursu, estetyki oraz oryginalności. Na zdjęciu nagrodę z rąk prezesa MWiK Stanisława Binieckiego odbiera zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Maja Czarnolewska z Sp3 w Chodzieży.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Maja Czarnolewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży, drugie miejsce zdobyła praca Marty Humerczyk z chodzieskiej jedynki, a trzecie praca Bartosza Sytek ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Lipczyński, Antoni Sobieszczyk i Zofia Kulesza z SP3 oraz Maria Dreger i Kacper Tyrakowski z SP1, a także Miłosz Sass z SP w Oleśnicy.

 

W kategorii gimnazjów pierwszą nagrodę jury przyznało Monice Mocarskiej Gimnazjum im Św. Barbary w Chodzieży, miejsce drugie i trzecie zdobyły uczennice Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży: Julia Serej i Marta Depcik. Wyróżnienie otrzymała praca Marii Mijalskiej z Miejskiego Gimnazjum.

Prace oceniało jury w składzie: Magdalena Wekwert (przedstawiciel Miejskiej Oczyszczalni Ścieków), Lucyna Kryger (kierownik biura obsługi klienta MWiK) oraz Zofia Braciszewska (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury).

Konkurs związany był z realizowanym przez MWiK projektem inwestycyjnym pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”. Na realizację przedsięwzięcia o całkowitej wartości 50.298.011,35 zł MWiK uzyskało dofinansowanie w wysokości 23.587.700,09 zł z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.