Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Wydarzenia aktualne

MWiK - Projekt UE

Promowali projekt na targach, dostali wyróżnienie

Pracownicy spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży, w ramach uczestnictwa MWiK w Chodzieskich Targach Gospodarczych PROMOCJE 2015, przygotowali ekspozycję popularyzującą projekt inwestycyjny „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności, w kwocie 23.587.700,09 zł.

Stoisko targowe MWiK otrzymało wyróżnienie w kategorii „najlepszy produkt lub usługa." Sposób prezentowanych treści przypadł do gustu nie tylko jurorom, ale również i zwiedzającym.

Pracownicy zapoznawali odwiedzających z tematyką, zakresem prac projektu oraz ich efektami. Każdy mógł wziąć udział w konkursie wiedzy o projekcie, rozpoczętym już dwa tygodni wcześniej podczas zorganizowanych przez MWiK Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Konkurs został rozstrzygnięty jeszcze podczas targów. Czwórka zwycięzców otrzymała nagrody – sprzęt informatyczny – z rąk prezesa Stanisława Binieckiego, na głównej scenie targów. Na stoisku MWiK znalazło się również miejsce na prace uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wzięli udział we wcześniejszym konkursie plastycznym, dotyczącym oczyszczania ścieków.

Więcej…

Jak uzdatnia się wodę

W niedzielę 10 maja chodzieskie wodociągi udostępniły dla zwiedzających jeden ze swoich najnowocześniejszych obiektów – Stacje uzdatniania Wody w Podaninie. Stacja została zmodernizowana w ramach realizacji projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”.

Więcej…

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone.

W związku z dniami otwartymi funduszy unijnych chodzieska spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała konkurs plastyczny zatytułowany „Ścieki oczyszczamy - czyste środowisko mamy”. Wzięło w nim udział około 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Chodzież. Prac można było wykonać w technice dowolnej, a ufundowane przez MWiK nagrody stanowiły książki, sprzęt sportowy i elektroniczny. Prace uczniów były oceniane pod kątem zgodności z treścią konkursu, estetyki oraz oryginalności. Na zdjęciu nagrodę z rąk prezesa MWiK Stanisława Binieckiego odbiera zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych Maja Czarnolewska z Sp3 w Chodzieży.

Więcej…

Ponad 400 osób na dniach otwartych

Ponad czterystu mieszkańców Chodzieży i okolic wzięło udział w sobotnich Dniach Otwartych Funduszy Unijnych – imprezie promującej projekt inwestycyjny Miejskich Wodociągów Chodzieży.
Impreza pod hasłem „zajrzyj za kulisy projektu unijnego” odbyła się 9 maja na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu i poświęcona była tematyce największego projektu inwestycyjnego w historii miasta. Mowa oczywiście o realizowanym przez MWiK „Uporządkowaniu Gospodarki Wodno-Ściekowej na terenie Miasta i Gminy Chodzież”, który uzyskał ponad 23 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko Unii Europejskiej.

 

Więcej…

Naprawiają ulice

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się odtwarzanie nawierzchni na chodzieskich ulicach, na których realizowane były prace w ramach projektu inwestycyjnego Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

Więcej…

Zapraszamy do Podanina

W ramach DNI OTWARTYCH na projekcie zatytułowanym "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież" odbędzie się atrakcyjna impreza dla mieszkańców wsi Podanin.

Więcej…

Dni otwarte - zapraszamy na oczyszczalnię

Zajrzyj za kulisy projektu unijnego realizowanego w Chodzieży! Pracownicy spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży przygotowali dla zwiedzających imprezę promującą projekt "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież."

Impreza będzie miała charakter interaktywnej prezentacji, która odbędzie się na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu, połączonej z piknikiem rodzinnym, podczas którego wiele atrakcji czeka zwłaszcza na najmłodszych zwiedzających.

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie wycieczki z przewodnikiem po oczyszczalni połączonej z prezentacją projektu. Poza tym będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wodociągowego, wziąć udział w zajęciach pt "Zagrajmy w eksperymenty"

Więcej…

Sesja Rady Powiatu na Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

W dniu 25 marca na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Powiatu. Wizyta w  Miejskich Wodociągach i Kanalizacji Sp. z o.o. wiązała  się z przypadającym na 22 marca Światowym Dniem Wody.

Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992. Przedstawiciele wodociągów przybliżyli Radnym Powiatu, jego władzom i zaproszonym gościom zakres działania MWiK.

Więcej…

Ulice załatają w kwietniu

Jak informują pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji do 20 kwietnia planowane jest przeprowadzenie robót odtworzeniowych – czyli naprawa nawierzchni ulic objętych przebudową, modernizacją i rozdziałem kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

 

Mowa o pracach prowadzonych w ramach kontraktu XVIII, będącego częścią projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież” realizowanego przez chodzieskie MWiK sp z o.o. Kontrakt obejmuje obszar ulic: Wojska Polskiego i Wł. Reymonta (zadanie pierwsze) oraz Mostowa, Rolna, Polna, Ludowa, Kwiatowa, Ofiar Gór Modrzewskich (zadanie drugie).

 

Więcej…

Nowe kontrakty i nowe zadania

W minionym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na realizację jednego z ostatnich zadań największej inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnej w Chodzieży.

Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży zakończyła realizację pierwotnie zakładanych zadań w ramach projektu inwestycyjnego „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież".

Na tym jednak nie koniec, ponieważ chodzieskim wodociągom udało się rozszerzyć projekt o kolejne zadania objęte kontraktami noszącymi numery 17 i 18.

Kontrakt nr 17 podzielony jest na trzy zadania. Pierwsze z nich polega na budowie magazynu do tymczasowego składowania osadów na terenie Oczyszczalni Ścieków Studzieniec-Łęg. Magazyn będzie służyć do tymczasowego gromadzenia osadów zwłaszcza w okresie zimowym przed ostatecznym zagospodarowaniem częściowo dla celów rolniczych, częściowo przeznaczonych do kompostowania.

 

Więcej…